Chłodnictwo

Chłodnictwo przemysłowe

Potrzeba utrzymywania niskich temperatur, wynika przede wszystkim z konieczności ograniczenia rozwoju mikroorganizmów, psucia się produktów żywnościowych oraz zmiany ich właściwości. Urządzenia chłodnicze z jakimi spotykamy się we własnym domu, supermarkecie czy restauracji to:

  • zamrażarki
  • witryny oraz szafy chłodnicze
  • stoły chłodnicze i mroźnicze
  • schładzarki szokowe.

Ciągły proces efektywnego chłodzenia oraz głębokiego mrożenia, jest kluczowy w wielu przemysłach m.in.: spożywczym, medycznym, farmaceutycznym, chemicznym czy gastronomicznym. Restrykcyjne przepisy oraz specyficzne warunki w jakich zachodzą etapy produkcji, przechowywania i magazynowania powodują, że bardzo szybko rozwija się chłodnictwo przemysłowe i komercyjne. W tych przypadkach zachodzi potrzeba schłodzenia dużych pomieszczeń i przestrzeni magazynowych, dlatego stosuje się bardziej złożone i wydajne systemy. Niezwykle ważnym aspektem, w utrzymywaniu odpowiednich temperatur w dużych pomieszczeniach, jest automatyzacja instalacji chłodniczych i urządzeń. Ma ona istotny wpływ na ścisłą kontrolę warunków, zwiększenie bezpieczeństwa przechowywanych produktów i tym samym mniejsze ryzyko strat finansowych.

Nowoczesne podejście sprawia, że chłodnictwo przemysłowe jest coraz bardziej przyjazne dla środowiska naturalnego oraz bezpieczne dla użytkowników. Dąży się w nim do stosowania rozwiązań, które cechuje innowacyjność i energooszczędność.

Promaster to hurtownia oferująca przemysłowe instalacje chłodnicze, bazujące na wysokiej jakości komponentach. Wśród dostępnego asortymentu znaleźć można m.in. czynniki chłodzące i oleje, chłodnice, skraplacze, sprężarki, wentylatory, rurociągi, narzędzia serwisowe i inne akcesoria chłodnicze.

Prowadzimy sprzedaż urządzeń chłodniczych, osprzętu i armatury wielu renomowanych marek. Klienci mają do wyboru wygodną formę zakupów online, bądź zakupy stacjonarne. Nasza hurtownia znajduje się nieopodal miasta Lublin, w miejscowości Trzciniec. Oferujemy profesjonalne doradztwo w doborze rozwiązania, które będzie optymalne dla konkretnego zastosowania.

Etykiety
Pokaż wyniki (1510)
Chłodnictwo
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: