Klimatyzacja budowlana

Klimatyzacja budowlana

Czasy kiedy klimatyzacja dotyczyła jedynie budynków użyteczności publicznej, sklepów czy zakładów minęły bezpowrotnie, obecnie urządzenia te znacząco zyskały na popularności również w budynkach mieszkalnych.

W pomieszczeniach klimatyzowanych, niezależnie od pogody można zapewnić optymalne warunki bytowe poprzez regulację temperatury, wilgotności i ilości świeżego powietrza. Dzięki filtrom znajdującym się w urządzeniu, powietrze jest oczyszczane z alergenów, dostępne modele ograniczają rozwój bakterii, grzybów, posiadają funkcje jonizacji powietrza. To wszystko nie tylko zapewnia komfort użytkowników, ale także ma korzystny wpływ na ich zdrowie.

Duży potencjał jaki niesie ze sobą klimatyzacja budowlana, to nie tylko możliwość zastosowania ich jako urządzeń chłodniczych ale także jako urządzeń grzewczych, co przydaje się zwłaszcza zimą. Ciągle doskonalona technologia i zwiększony zakres zastosowań, przyczyniły się do wzrostu zainteresowania wśród odbiorców komercyjnych i indywidualnych.

Przy wyborze modelu urządzenia należy kierować się kilkoma aspektami takimi jak:

  • zastosowanie i funkcje w określonym typie budynku
  • lokalizacja i sposób montażu
  • moc i klasa energetyczna
  • estetyka i poziom hałasu.

W zależności od tego czy klimatyzowane ma być jedno czy więcej pomieszczeń, inaczej rozmieszczone są jednostki zewnętrzne i wewnętrzne układu klimatyzacji. Jednostka zewnętrzna zawierająca wentylator, sprężarkę i skraplacz, najczęściej umiejscowiona jest na elewacji lub połaci dachowej. Jednostki wewnętrzne z wentylatorem i parownikiem, zlokalizowane są w danych pomieszczeniach, przytwierdzone do sufitu, ściany, podłogi.

Wysokiej klasy klimatyzatory split i multisplit oraz układy VRF(VRV) oferuje hurtownia Promaster, znajdująca się w okolicy miasta Lublin. Naszą ofertę możesz sprawdzić online, prowadzimy sprzedaż licznych akcesoriów potrzebnych do układu klimatyzacji oraz klimatyzatorów: ściennych, podłogowo-sufitowych, kasetonowych, kanałowych i konsoli.

Jeśli poszukujesz rozwiązania na miarę swoich potrzeb, skontaktuj się z nami, hurtownia Promaster to bogata oferta, indywidualne podejście i pełen profesjonalizm.

Etykiety
Pokaż wyniki (361)
Klimatyzacja budowlana
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: