Pompy ciepła

Przy udziale energii elektrycznej i zastosowaniu pomp ciepła, możliwe jest całoroczne utrzymywanie optymalnej temperatury wnętrz, poprzez ogrzewanie czy klimatyzację, dodatkowo może być również grzana woda użytkowa.

Źródła ciepła dolnego zlokalizowanego w powietrzu, wodzie czy gruncie to potencjał, który wykorzystują pompy ciepła- ekologiczne rozwiązanie grzewcze, pozwalające podwyższyć poziom energooszczędności budynków przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne. Źródło górne stanowić może ogrzewanie podłogowe, grzejniki czy instalacja ciepłej wody użytkowej.

Zasada działania pompy ciepła opiera się na skoordynowanym działaniu elementów:

  • skraplacz
  • sprężarka
  • parownik
  • zawór rozprężny.

Przekazywanie ciepła zachodzi przez krążący w obiegu chłodniczym czynnik roboczy, który przy różnicy temperatur zmienia swój stan skupienia.

Promaster to hurtownia z okolic miasta Lublin, prowadząca sprzedaż pomp ciepła wykorzystujących powietrze jako dolne źródło ciepła. Oferujemy pompy powietrze-powietrze oraz powietrze-woda, które doskonale sprawdzą się zarówno w domu jednorodzinnym, biurze, zakładzie usługowym czy sklepie. W przypadku tego rodzaju rozwiązań, instalacja jest prostsza i tańsza niż w przypadku pomp gruntowych, gdyż nie są konieczne odwierty w gruncie.

W przypadku pomp powietrze-woda(A2W w tłumaczeniu Air to Water), dzięki zintegrowanemu zbiornikowi na ciepła wodę użytkową(C.W.U), instalacja zapewnia nie tylko ogrzewanie ale także ciepłą wodę przez cały rok.

Posiadamy w ofercie pompy powietrze-woda w wariantach monoblok oraz split i multisplit, zróżnicowane pod względem rozmieszczenia elementów instalacji w układzie. W urządzeniach typu monoblok wszystkie elementy są zlokalizowane w jednostce na zewnątrz budynku. W przypadku urządzeń typu split wyróżnia się jednostkę zewnętrzną oraz wewnętrzną zamontowaną w budynku.

Sprawdź atrakcyjną ofertę online, jaką nasza hurtownia pomp ciepła przygotowała dla Klientów. Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje, bądź poszukujesz fachowego doradztwa w doborze odpowiedniego urządzenia, skontaktuj się z nami.

Pokaż wyniki (22)
Pompy ciepła
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: