Chłodnictwo przemysłowe

Czym jest chłodnictwo przemysłowe?

chłodnictwo przemysłowe

Przemysł składa się z wielu sektorów, pozwalających na sprawne funkcjonowanie różnych branż. Jednym z sektorów jest chłodnictwo przemysłowe, dostarczające różnego rodzaju urządzeń, wykorzystywanych przede wszystkim w branży spożywczej, chemicznej i farmaceutycznej. Zamrażarki, schładzarki szokowe oraz stoły chłodnicze to tylko część urządzeń, dostarczanych przez tę gałąź przemysłu. Natomiast izolacje, wentylatory czy też czynniki chłodnicze to produkty, które stosuje się w zasadzie we wszystkich obszarach przemysłu.

Dlaczego chłodnictwo przemysłowe jest niezbędne?

Chłodnictwo przemysłowe to specyficzna branża, odpowiedzialna przede wszystkim za konstruowanie, montaż i konserwację instalacji, pozwalających na utrzymywanie niskich temperatur. Chłód pozwala ograniczyć rozwój mikroorganizmów, a co za tym idzie, zapobiega psuciu się żywności oraz zmianie właściwości różnych substancji, wykorzystywanych np. do produkcji środków chemicznych lub leków. Ponadto chłodnictwo przemysłowe to rozwiązania dla chłodzenia maszyn i urządzeń. W trakcie intensywnej pracy sprzętu powstają wysokie temperatury, które potencjalnie zagrażają powstaniem pożaru, wybuchu, a przynajmniej uszkodzeniem sprzętu. Nasza hurtownia chłodnicza jest miejscem, w którym możesz zaopatrzyć się w urządzenia chłodnicze najwyższej jakości. W naszym sklepie znajdziesz m.in. rozwiązania dedykowane branży gastronomicznej, chemicznej oraz medycznej.

Hurtownia chłodnicza dbająca o jakość

Wiele branż posiada restrykcyjne wymogi dotyczące produkcji, przechowywania i sprzedaży. Dobrym przykładem jest np. branża farmaceutyczna, zajmująca się produkcją różnych leków i wyrobów medycznych. Jeśli chodzi o chłodnictwo hurtownia Promaster odpowiada za zaopatrzenie linii produkcyjnych oraz magazynów w sprzęty, pozwalające na utrzymywanie optymalnych warunków, umożliwiających spełnianie restrykcyjnych norm.

Nowoczesne chłodnictwo przemysłowe pozwala na wprowadzanie rozwiązań, służących do ochładzania dużych pomieszczeń i przestrzeni magazynowych w sposób maksymalnie efektywny. Dzięki temu leki, substancje chemiczne oraz produkty spożywcze, mają zapewnione właściwe dla nich warunki. Należy pamiętać, że każdy producent jest odpowiedzialny za przestrzeganie przepisów związanych z m.in. przechowywaniem poszczególnych substancji, półproduktów i produktów. Jeżeli firma pozwoli sobie na jakieś niedopatrzenie, w wyniku którego np. partia leków nie będzie przechowywana w odpowiednich warunkach, to w najlepszym wypadku grożą jej straty finansowe, związane z brakiem sprzedaży i koniecznością utylizacji towaru. Jeżeli wadliwe farmaceutyki trafiłyby do aptek i komuś zaszkodziły, klienci mieliby prawo zażądać odszkodowania. Stąd też najwyższa dbałość o jakość w przypadku większości producentów. Nasza firma natomiast współpracuje jedynie z najlepszymi, którzy oferują chłodnictwo przemysłowe na najwyższym możliwym poziomie. Przemysłowe instalacje chłodnicze pozwalają uniknąć nieprawidłowości związanych z produkcją i przechowywaniem, dzięki czemu umożliwiają dbanie o jakość na każdym etapie, jednak pod warunkiem wspomnianej najwyższej jakości.

Nowoczesne chłodnictwo przemysłowe

Chłodnictwo przemysłowe Lublin to w naszym wykonaniu nieustanny rozwój. Oferujemy naszym Klientom coraz nowocześniejsze i bardziej innowacyjne rozwiązania. Promaster jest hurtownią chłodniczą, oferującą energooszczędne, niezawodne urządzenia i instalacje. Nasze produkty powstają z doskonałej jakości komponentów, dzięki czemu nasi klienci mogą być pewni, że decydując się na zakupy w naszej hurtowni, otrzymają urządzenia o najwyższym standardzie. W naszym asortymencie znajdziesz m.in.:

 • narzędzia serwisowe,
 • sprężarki,
 • rurociągi,
 • chłodnice,
 • oleje,
 • czynniki chłodzące.

W Promaster zajmujemy się sprzedażą różnego rodzaju urządzeń chłodniczych, armatury i osprzętu, wyłącznie od renomowanych marek. Chcąc zrobić u nas zakupy, możesz zdecydować się na zakupy przez Internet lub też odwiedzić naszą hurtownię osobiście. Powinieneś wiedzieć, że oferujemy też inne rozwiązania dla przemysłu, w tym klimatyzatory budowlane czy systemy wentylacyjne.

Indywidualne podejście i niestandardowe rozwiązania

Utrzymanie optymalnej temperatury i wilgotności w wielu branżach jest kluczowym czynnikiem odpowiadającym za sukces produkcyjny. Inwestując w dobrej jakości instalacje chłodnicze, możesz mieć pewność, że będą one niezawodne i funkcjonalne. Nasi specjaliści zajmują się m.in. profesjonalnym doradztwem w dziedzinie doboru rozwiązań wykorzystywanych w trakcie produkcji oraz magazynowania towarów. Jeżeli nie jesteś pewny, z jakich elementów powinny się składać przemysłowe instalacje chłodnicze znajdujące się w Twojej firmie, zachęcamy do skontaktowania się z naszymi pracownikami. Chętnie opowiedzą Ci o dostępnych możliwościach, a następnie pomogą wybrać optymalne rozwiązanie.

Indywidualne podejście do Klienta pozwala na niestandardowe wykorzystywanie popularnych urządzeń. Przemysłowe instalacje chłodnicze zawsze są dopasowane do potrzeb i oczekiwań Klienta, umożliwiając utrzymywanie optymalnych parametrów, a co za tym idzie, wydajną i jakościową produkcję oraz bezpieczne przechowywanie towarów. Doradzamy również rozwiązania dodatkowe, zwiększające użyteczność i opłacalność produktów. Godne uwagi są na pewno rekuperatory, pozwalające znacznie obniżyć zużycie energii.

 • Klimatyzacja samochodowa

  Trudno wyobrazić sobie dzisiaj samochód, który nie byłby wyposażony w klimatyzację. Szczególnie w sezonie letnim jej brak daje się we znaki. Klimatyzacja samochodowa zapewnia komfort w upalne dni – każda podróż będzie komfortowa, bez względu na warunki atmosferyczne.

  Zobacz więcej
  klimatyzacja samochodowa
 • Wentylacja – rekuperacja i inne rozwiązania dla Twojego domu i nie tylko

  Instalacja urządzeń służących wentylacji pomieszczeń to konieczność. Wentylacja jest procesem, dzięki któremu z wnętrza budynku usuwane zostaje zanieczyszczone powietrze, a na jego miejsce dostarczane jest świeże. Nawet jeśli wydaje się, że pomieszczenie nie wymaga wietrzenia, to tak naprawdę jest ono obligatoryjne, szczególnie gdy przebywają w nim ludzie, zwierzęta, czy też wtedy, kiedy jest to miejsce ogrzewane.

  Zobacz więcej
  wentylacja rekuperacja

PROMASTER

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE