Hurtownia klimatyzacji online

Plusy posiadania klimatyzacji w domu

Hurtownia klimatyzacji

Polska położona jest w strefie klimatu umiarkowanego, ściśle wiąże się to z występowaniem wyraźnej pory letniej, kiedy to odnotowuje się wysokie temperatury powietrza. Niektóre technologie stosowane w budownictwie, duże przeszklone powierzchnie ścienne/dachowe, w połączeniu z ekspozycją na promieniowanie słoneczne, mogą powodować zwiększoną predyspozycję do nagrzewania się wnętrza budynków. Często żaluzje lub folie odbijające światło to za mało, skutecznym rozwiązaniem jest wydajna klimatyzacja, która w krótkim czasie pozwoli obniżyć temperaturę wnętrza. Optymalnie dobrana jednostka klimatyzatora sprawi, że znacznie zwiększy się komfort przebywania w salonie czy w przestrzeni poddasza użytkowego, dzięki klimatyzacji poprawi się także jakość snu. Wskazane jest to, zwłaszcza w przypadku osób z chorobami kardiologicznymi, którym upały dają się we znaki. Intuicyjny panel sterowania na obudowie urządzenia czy pilocie nie powinien stanowić problemu w obsłudze, dla bardziej wymagających możliwe jest sterowanie aplikacją mobilną np. w telefonie, który zawsze mamy pod ręką.

Oprócz podstawowej funkcji schładzania, hurtownie oferują nowoczesne klimatyzatory pozwalające także na ogrzanie wnętrz w sezonie przejściowym, czy regulację stopnia wilgotności krążącego powietrza. Natomiast dzięki odpowiednim procesom, m.in. filtracji, powietrze jest uzdatnianie poprzez wychwyt cząsteczek zanieczyszczeń (kurz, pył) oraz mikroorganizmów (bakterie, grzyby, pleśnie). Funkcja jonizacji dostępna w wybranych modelach urządzeń, pozwala na eliminację drobnoustrojów, taka klimatyzacja zalecana jest szczególnie osobom borykającym się z alergiami czy problemami układu oddechowego.

Jakie klimatyzatory są dostępne w hurtowniach

Szeroka oferta urządzeń w hurtownia klimatyzacji online w Lublinie pozwala dobrać wysokiej jakości klimatyzatory renomowanych marek, optymalne dla indywidualnych potrzeb i budżetu. Do wyboru są bowiem zarówno:

 • urządzenia przenośne - dedykowane do mniejszych pomieszczeń, są tańsze, dzięki mobilności i niewielkim rozmiarom możemy je przenosić w zależności od potrzeb. Mają jednak ograniczoną wydajność, generują większy hałas i wymagają dodatkowej rury odprowadzającej powietrze na zewnątrz.
 • urządzenia stacjonarne - dostosowane do konkretnych warunków, charakteryzują się większą wydajnością i cichszą pracą, koszt zależny jest od typu urządzenia. Wyróżnia się jednostkę zewnętrzną i 1 lub więcej jednostek wewnętrznych (systemy split i multisplit).

Wybór odpowiedniego typu urządzenia w hurtownia klimatyzacji lublin jest łatwiejszy dzięki wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu wykwalifikowanej obsługi.

Jak poprawnie korzystać z klimatyzacji

Dla prawidłowego funkcjonowania klimatyzacji istotne jest umiejscowienie jednostki wewnętrznej, dlatego zaleca się:

 • montaż urządzenia w miejscu, które umożliwi swobodne przemieszczanie się strumienia schłodzonego powietrza z nadmuchu, w pewnym oddaleniu od mebli czy zasłon
 • skierowanie strumienia nadmuchu nie bezpośrednio na kanapę czy łóżko, w którym śpimy

Rozsądne korzystanie z możliwości regulacji temperatury i właściwe sterowanie nadmuchem, pozwala ustrzec się przed najczęstszymi dolegliwościami, takimi jak:

 • bóle wskutek przewiania (tzw. przeciągów)
 • zapalenie zatok czy gardła.

Problemy te mogą pojawić się w przypadku, gdy osoby znajdują się bezpośrednio w strumieniu zimnego powietrza. Ponadto nie zaleca się częstego przemieszczania pomiędzy pomieszczeniami klimatyzowanymi i nieklimatyzowanymi, w których panuje zbyt duża różnica temperatur wynosząca powyżej 7 stopni C.

Wymiana powietrza w pomieszczeniu powinna odbywać się regularnie, jednak wydajny i ekonomiczny proces klimatyzacji nie powinien być zakłócany przez wentylację, dlatego na czas pracy klimatyzatora zaleca się wyłączenie wentylacji mechanicznej czy zamknięcie okien.

Ważne jest regularne czyszczenie i konserwacja klimatyzatora

Istotne jest takie umiejscowienie klimatyzatora, które nie będzie problematyczne podczas czyszczenia i prac serwisowych. Serwis klimatyzacji powinien odbywać się regularnie, obligatoryjnie przed i po zakończeniu eksploatacji sezonowej. Ma to kluczowe znaczenie dla zapewnienia:

 • dobrej jakości powietrza w klimatyzowanym pomieszczeniu
 • bezawaryjnej i wydajnej pracy urządzenia.

Kompleksowy przegląd powinien obejmować m.in.:

 • sprawdzenie szczelności układu chłodniczego
 • odgrzybianie klimatyzatora (płyny aerozole, koncentraty)
 • przegląd układu odprowadzającego skropliny
 • sprawdzenie stanu filtra i jego czyszczenie bądź wymiana
 • odgrzybianie i dezynfekcja parownika jednostki wewnętrznej
 • dezynfekcja tacy skroplin oraz wewnętrznych elementów urządzenia
 • usuwanie kurzu zgromadzonego przy wlocie i wylocie nadmuchu przy użyciu wilgotnej, miękkiej ściereczki.

Dobrze zaopatrzona hurtownia klimatyzacji zapewnia szereg akcesoriów niezbędnych podczas serwisowania układu klimatyzacyjnego. Należy pamiętać o tym, aby do czyszczenia i odgrzybiania układu klimatyzacji w domu nie stosować silnych środków, nieprzeznaczonych do tego typu zastosowań.

 • Klimatyzacja samochodowa

  Trudno wyobrazić sobie dzisiaj samochód, który nie byłby wyposażony w klimatyzację. Szczególnie w sezonie letnim jej brak daje się we znaki. Klimatyzacja samochodowa zapewnia komfort w upalne dni – każda podróż będzie komfortowa, bez względu na warunki atmosferyczne.

  Zobacz więcej
  klimatyzacja samochodowa
 • Wentylacja – rekuperacja i inne rozwiązania dla Twojego domu i nie tylko

  Instalacja urządzeń służących wentylacji pomieszczeń to konieczność. Wentylacja jest procesem, dzięki któremu z wnętrza budynku usuwane zostaje zanieczyszczone powietrze, a na jego miejsce dostarczane jest świeże. Nawet jeśli wydaje się, że pomieszczenie nie wymaga wietrzenia, to tak naprawdę jest ono obligatoryjne, szczególnie gdy przebywają w nim ludzie, zwierzęta, czy też wtedy, kiedy jest to miejsce ogrzewane.

  Zobacz więcej
  wentylacja rekuperacja

PROMASTER

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE