Hurtownia materiałów wentylacyjnych

Hurtownia materiałów wentylacyjnych

materiały wentylacyjne

Sprawna wentylacja – dlaczego jest tak ważna jak może Ci pomóc?

Dobrze działająca instalacja wentylacyjna jest niezbędna dla utrzymania komfortowych warunków wewnątrz pomieszczeń. Sprawne kanały wentylacyjne odpowiadają m.in. za prawidłową cyrkulację powietrza. Dlaczego jeszcze warto dbać o stan wentylacji? Kiedy może Ci w tym pomóc nasza hurtownia materiałów wentylacyjnych?

Przeznaczenie instalacji wentylacyjnej

Zadaniem wentylacji jest usuwanie zanieczyszczonego powietrza i zastępowanie go świeżym. Jakość powietrza znajdującego się wewnątrz pomieszczeń ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie osób przebywających w budynku. Warto również pamiętać o tym, że praca instalacji jest związana ze zużyciem energii, a co za tym idzie – rachunkami za ogrzewanie.

Nieprawidłowa wentylacja pomieszczenia może być przyczyną bólów głowy, pieczenia oczu, trudności z koncentracją, czy poczuciem ciągłego zmęczenia u osób, które oddychają długo niewymienianym powietrzem. Prawidłowa cyrkulacja jest bardzo istotna również dla osób z różnego rodzaju alergiami oraz astmą. Brak sprawnej wymiany powietrza skutkuje pogorszeniem ich stanu zdrowia.

Hurtownia materiałów wentylacyjnych do wszystkich rodzajów wentylacji

We współczesnych budynkach można znaleźć przeróżne rodzaje wentylacji, wykorzystujące rozwiązania. Hurtownia materiałów wentylacyjnych dostarcza elementy potrzebne do zbudowania różnego rodzaju instalacji. W naszej ofercie znajdują się m.in. kanały wentylacyjne o różnych przekrojach, śmigła do wentylatorów oraz siatki wentylacyjne.

Wśród obecnie wykorzystywanych systemów wentylacyjnych znajdują się m.in.:

 • wentylacja grawitacyjna,
 • wentylacja mechaniczna,
 • wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja),
 • wentylacja mieszająca.

Rodzaj wentylacji zwykle dobierany jest do specyfiki budynku oraz potrzeb osób, które w nim przebywają. Przed zdecydowaniem się na wykorzystanie konkretnego rodzaju wentylacji, dobrze jest najpierw porównać wszystkie systemy. Dzięki temu będziesz w stanie świadomie wybrać rozwiązanie, dostosowane do Twoich potrzeb i oczekiwań. A może zamiast wentylacji, potrzebujesz klimatyzacji? Również w tym obszarze jesteśmy w stanie CI pomóc!

 • Klimatyzacja samochodowa

  Trudno wyobrazić sobie dzisiaj samochód, który nie byłby wyposażony w klimatyzację. Szczególnie w sezonie letnim jej brak daje się we znaki. Klimatyzacja samochodowa zapewnia komfort w upalne dni – każda podróż będzie komfortowa, bez względu na warunki atmosferyczne.

  Zobacz więcej
  klimatyzacja samochodowa
 • Wentylacja – rekuperacja i inne rozwiązania dla Twojego domu i nie tylko

  Instalacja urządzeń służących wentylacji pomieszczeń to konieczność. Wentylacja jest procesem, dzięki któremu z wnętrza budynku usuwane zostaje zanieczyszczone powietrze, a na jego miejsce dostarczane jest świeże. Nawet jeśli wydaje się, że pomieszczenie nie wymaga wietrzenia, to tak naprawdę jest ono obligatoryjne, szczególnie gdy przebywają w nim ludzie, zwierzęta, czy też wtedy, kiedy jest to miejsce ogrzewane.

  Zobacz więcej
  wentylacja rekuperacja

PROMASTER

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE