Rekuperacja sprzedaż - hurtownia

Rekuperacja – sprzedaż stale rośnie

Rekuperacja

Dlaczego tak jest i czemu warto przyjrzeć się rekuperatorom?

Odpowiednia szczelność budynku, przy jednoczesnym wykorzystywaniu sprawnych systemów wentylacyjnych, może pozytywnie wpłynąć na ilość energii zużywanej na ogrzewanie. Aby obniżyć koszty związane z ogrzewaniem, warto zastosować rozwiązania umożliwiające odzyskiwanie ciepła. Do tego celu wykorzystuje się m.in. rekuperatory. Sprzedaż tego typu urządzeń w ostatnim czasie znacząco rośnie. Co jeszcze warto wiedzieć o zjawisku odzyskiwania ciepła? Poznaj najważniejsze informacje na ten temat! Sprawdź też, co ma z tym wspólnego nasza hurtownia materiałów wentylacyjnych i innych produktów związanych z wentylacją.

Rekuperacja sprzedaż – czego dotyczy?

Rekuperatory to tzw. centralne wentylacje z odzyskiem ciepła, umożliwiające rekuperację powietrza. Najprościej mówiąc, są to urządzenia elektryczne, odpowiadające za wywiewanie zużytego powietrza na zewnątrz budynku i nawiewanie świeżego powietrza do jego wnętrza, przy jednoczesnym odzyskiwaniu ciepła. Innymi słowy, jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie, jak rekuperacja, hurtownia Promaster dostarczy Ci sprzęt, który podczas wymiany powietrza będzie odzyskiwał ciepło z tego wywiewanego, oddając je do powietrza wprowadzanego do pomieszczeń. Takie rozwiązanie umożliwia zminimalizowanie ilości traconego ciepła. Jeśli chodzi rekuperację, hurtownia Promaster oferuje elementy do systemów wentylacyjnych, umożliwiających sprawną wymianę powietrza.

Rekuperatory – hurtownia Promaster z ofertą urządzeń o wielu zaletach

Hurtownia materiałów wentylacyjnych, posiadająca w swojej ofercie rekuperatory, umożliwia swoim Klientom zakup elementów niezbędnych do stworzenia instalacji wentylacyjnych odzyskujących ciepło. W naszej ofercie znajdziesz m.in.:

 • kanały wentylacyjne,
 • wentylatory,
 • śmigła,
 • siatki wentylacyjne.

Powyższe elementy można wykorzystać podczas budowy instalacji wentylacyjnej, w tym również tej odzyskujące ciepło. Warto w tym miejscu zauważyć, że posiadamy liczne urządzenia i akcesoria również w innych kategoriach, w tym choćby części AGD i elementy systemów chłodniczych dla przemysłu.

Rekuperatory to urządzenia posiadające następujące zalety:

 • poprawiają komfort przebywania wewnątrz budynków, w których są montowane,
 • pozytywnie wpływają na jakość powietrza nawiewanego do budynku, dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju filtrów,
 • podnoszą wydajność instalacji, sterując nią w sposób zależny od aktualnych warunków atmosferycznych,
 • minimalizują utratę ciepła, co pozwala zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem budynku,
 • zapewniają sprawną cyrkulację powietrza.

Jeśli chodzi o takie zjawisko, jak rekuperacja, sprzedaż urządzeń, które je przeprowadzają, znacząco rośnie. Oznacza to wzrost popularności tego rozwiązania, co prawdopodobnie jest efektem przede wszystkim możliwości zaoszczędzenia energii. Wysokiej jakości rekuperatory można znaleźć w sklepach internetowych oraz stacjonarnych, w tym również w naszej hurtowni kanałów wentylacyjnych, materiałów i urządzeń. Wybierając konkretny sprzęt, upewnij się, że będzie posiadał parametry odpowiadające Twoim potrzebom i oczekiwaniom, a także będzie kompatybilny z resztą elementów składających się na system wentylacyjny.

Co ma do zaoferowania hurtownia kanałów wentylacyjnych?

Podstawowym elementem, znajdującym się wewnątrz rekuperatora, jest wymiennik ciepła. To od niego zależy, z jaką wydajnością będzie możliwe odzyskiwanie ciepła, uciekającego z budynku. Jeśli chodzi o rekuperatory hurtownia to miejsce, w którym znajdziesz urządzenia o zróżnicowanych parametrach, przeznaczonych do instalacji wentylacyjnych odzyskujących ciepło. Wybierając konkretny rekuperator, zwróć uwagę na budowę wymiennika ciepła, ponieważ od jego kształtu, rodzaju oraz materiałów, z których został wykonany, zależeć będzie skuteczność działania systemu.

W przypadku rekuperatorów sprzedaż z roku na rok jest coraz wyższa, co wyraźnie pokazuje, że są to skuteczne urządzenia, dobrze wypełniąjące swoje funkcje. Rekuperatory dostarczają “zużyte” powietrze na jedną stronę wymiennika ciepła, a “świeże” na drugą jego stronę. W tym niepozornym elemencie zachodzi wymiana ciepła między obydwoma strumieniami, co pozwala zminimalizować ilość ciepła uciekającego z budynku. Hurtownia kanałów wentylacyjnych umożliwia Ci zakup urządzeń i elementów niezbędnych do zbudowania efektywnie pracujących, sprawnych systemów wentylacyjnych. Jeżeli zdecydujesz się na instalację odzyskującą ciepło, to po pewnym czasie koszt jej zakupu zwróci Ci się z nawiązką, dzięki realnemu obniżeniu kosztów związanych z koniecznością ogrzewania budynku. Jeśli szukasz innych rozwiązań w zakresie wentylacji, również je u nas znajdziesz.

 • Klimatyzacja samochodowa

  Trudno wyobrazić sobie dzisiaj samochód, który nie byłby wyposażony w klimatyzację. Szczególnie w sezonie letnim jej brak daje się we znaki. Klimatyzacja samochodowa zapewnia komfort w upalne dni – każda podróż będzie komfortowa, bez względu na warunki atmosferyczne.

  Zobacz więcej
  klimatyzacja samochodowa
 • Wentylacja – rekuperacja i inne rozwiązania dla Twojego domu i nie tylko

  Instalacja urządzeń służących wentylacji pomieszczeń to konieczność. Wentylacja jest procesem, dzięki któremu z wnętrza budynku usuwane zostaje zanieczyszczone powietrze, a na jego miejsce dostarczane jest świeże. Nawet jeśli wydaje się, że pomieszczenie nie wymaga wietrzenia, to tak naprawdę jest ono obligatoryjne, szczególnie gdy przebywają w nim ludzie, zwierzęta, czy też wtedy, kiedy jest to miejsce ogrzewane.

  Zobacz więcej
  wentylacja rekuperacja

PROMASTER

NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANE