Wentylatory do klimatyzacji

Wentylatory do klimatyzacji

Do poprawnej i wydajnej pracy układu klimatyzacji w danym modelu auta, niezbędne jest dostosowanie wielkości oraz wydajności wentylatora. Bardzo istotny jest materiał, z którego wykonany jest wentylator, charakteryzować go musi duża żywotność. W ekskluzywnych autach duży nacisk jest na cichą pracę wentylatora, co podnosi komfort jazdy.

W układzie klimatyzacji samochodowej wyróżniamy 2 typy wentylatorów, są to:

  • wentylatory ciągnące zlokalizowane są za chłodnicą i odciągają gorące powietrze od chłodnicy
  • wentylatory pchające zlokalizowane są przed chłodnicą, pomiędzy wlotem powietrza a chłodnicą, pchają powietrze przez chłodnicę w kierunku silnika.

Uruchomienie silnika wentylatora chłodnicy następuje w momencie, kiedy czujnik wrażliwy na zmiany temperatury czyli termowłącznik, zlokalizowany w chłodnicy bądź przewodzie układu chłodzenia, spowoduje zamknięcie obwodu elektrycznego. Poprawne sterowanie pracą wentylatorów pozwala ograniczyć zużycie ich silnika.

Hurtownia Promaster współpracuje z firmami branży samochodowej, serwisującymi układy klimatyzacji, oferując wentylatory do klimatyzacji wysokiej jakości, znanych producentów. Zapewniamy profesjonalne podejście niezbędne do sprawnej realizacji zamówień, dobry kontakt oraz szybką wysyłkę.

Pokaż wyniki (26)
Wentylatory do klimatyzacji
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: